|  |  | 

Białko sfd czy kfd Szkoła

Ruch falowy

Ruch falowy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka52.jpgRuch falowy rozprzestrzenia się także w głąb, przy czym. zachowuje w zasadzie ten sam układ co na powierzchni: pod grzbietami znajdują się grzbiety, a dolinom fal odpowiadają doliny. Długość fali, prędkość jej rozchodzenia się oraz okres  trzy te elementy ? pozostają prawie bez zmian, zakładając, że dostateczna głębokość miejsca nie deformuje ani długości, ani wysokości fali. Obserwacje przeprowadzone nad wgłębnym zasięgiem falowania dowodzą, że przeciętna głębokość fali odpowiada jej długości. W miarę zbliżania się do brzegów fale ruchome, zarówno martwa jak wiatrowa, ulegają wyraźnym zniekształceniom i odchyleniom od kierunków na otwartych wodach. Jeżeli brzeg jest płaski, fala doznaje zahamowania od dołu przez tarcie cząstek wody o dno. Jej szybkość zmniejsza się raptownie, długość fali skraca się, natomiast grzbiety zaczynają na siebie nachodzić, spiętrzają się, przechylają do przodu i łamią. Powstaje fala przybojowa, którą na wietrze znamionują białe spiętrzone bryzgi i grzywy. Niezależnie od kierunku wiatru, w miarę zbliżania się do brzegu, fale układają się równolegle do linii brzegu, co jest naturalnym następstwem tarcia o płytkie dno szeregu nadchodzących jedna za drugą fal.

Ciekawe artykuły o edukacji:

ruch-falowy

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Kursy językowe dla dzieci Wrocław

    Hobby Twojego dziecka Czy Twoje dziecko ma pasję? Jest coś, na co lubi poświęcać wolny czas? Jeżeli Twoja pociecha wolne chwile spędza przed komputerem lub z telefonem komórkowym, zastanów się nad zmianą takiego trybu życia. Gdzie się podziały czasy, kiedy mama musiała wołać dziecko dziesięć razy na obiad, a ono bawiło się radośnie z rówieśnikami.

  • Angielski dla dzieci Lublin

    Angielski dla dzieci Lublin

    Język angielski dla dzieci Angielski dla dzieci Lublin to oferta, którą z całą pewnością zainteresuje się sporo osób. Nie trzeba nikogo specjalnie nikogo przekonywać, jak ważna we współczesnym świecie jest znajomość języków obcych. Wielu z nas mogło się zapewne o tym przekonać w różnych sytuacjach, szczególnie zagranicą. Tak więc, nie ma chyba na co czekać,